INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Nuk e dinit? Femra përjetojnë 6 orgazma të ndryshme! Hidhini një sy

Nuk e dinit? Femra përjetojnë 6 orgazma të ndryshme! Hidhini një sy

Publikuar më: 14:13 13-01-2018

Nuk e kishit ditur? Epo ja që femrat kalojnë 6 lloje të ndryshme orgazmash...

Trupi femëror është një peizazh kompleks i aftë për të përjetuar të gjitha llojet e orgazmave dhe kënaqësive të ndryshme.

Orgazmat e klitorit

Nëse jeni duke kryer marrëdhënie seksuale dhe vajza e ka të vështirë që të arrijë orgazmën atëherë duhet të dini se ka disa persona që nuk mund ta përjetojnë ndjesinë në atë mënyrë. Tetëdhjetë për qind e grave kërkojnë stimulim klitoral (të drejtpërdrejtë ose të tërthortë) në mënyrë që të arrihet një orgazmë. Dy në tre gra nuk mund të arrijnë orgazmë vetëm nga marrëdhëniet vaginale.

Orgazma e “ndjesive”

E përshtatur me këtë emër, thuhet se një nga ndjesitë më të bukura është kjo lloj orgazme e cila i referohet receptorëve ndjesorë, transmeton blitz.al. Thithkat, qafa, pjesa e brendshme e kofshëve stimulojnë receptorët e kënaqësisë në trupin dhe trurin tuaj dhe janë të lidhur me klitorin. Njerëz të ndryshëm përjetojnë si më seksi zona të ndryshme jo-gjenitale.

Orgazma “G”

Zona “G” ende kontestohet mes ekspertëve pasi disa thonë se nuk ekziston, disa e quajne kënaqësia maksimale që jo çdokush arrin ta përjetojë e disa e shënojnë si një pjesë të klitorisit. Në fakt është kulmi i klitorit të brendshëm, një hyrje alternative. Është paksa e vështirë për ta stimuluar përmes depërtimit të drejtpërdrejtë pasi duhet shumë punë dhe përpjekje.

Orgazma anale

I kushtohet shumë pak vëmendje kënaqësisë së femrës gjatë depërtimit anal. Atëherë duhet të dini se edhe gratë marrin kënaqësi e madje arrijnë orgazmën gjatë seksit anal.

Orgazma “P”

Tani që kemi shkruar për disa nga orgazmat “standarde”, le të flasim për një lloj më pak të njohur , orgazmën “P” ose orgazmat uretrale, bazohen në hapjen e uretrës. Uretra është rreth 4 cm nga hapja vaginale, kështu që të dy zonat përmbajnë indin nervor lidhës. Kini kujdes për këtë lloj stimulimi.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0018000602722168
    array(1) { ["section"]=> string(71) "nuk-e-dinit-femra-perjetojne-6-orgazma-te-ndryshme-hidhini-nje-sy-47426" }