INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nominimet 'Oscar'! Black Panther bën histori [FOTO]

Nominimet 'Oscar'! Black Panther bën histori [FOTO]

Publikuar më: 13:38 23-01-2019

“Black Panther” mori nominimin si “Filmi më i mirë” për “Oscars 2019”, duke u bërë kështu i pari film me superhero që bëhet pjesë e kësaj kategorie.

Qëkur debutoi në shkurt 2018, filmi i Ryan Coogler është parë si një që mund të bëjë histori.

Duke treguar një ngjarje me tema sociale e kulturore, Coogler e “Marvel” ishin në gjendje të krijonin një film që e tejkalonte statusin e tij “i animuar” dhe bëhej diçka më e thellë për njerëzit e të gjithë botës.

rgr3g.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026810169219971
    array(1) { ["section"]=> string(52) "nominimet-oscar-black-panther-ben-histori-foto-85186" }