INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me shenjat më inteligjente të HOROSKOPIT

Njihuni me shenjat më inteligjente të HOROSKOPIT

Publikuar më: 17:48 13-09-2018

Inteligjenca është një realitet që nuk mund të shihet, të preket apo të matet fizikisht, megjithatë ekziston. Në sajë të inteligjencës njerëzit kapërcejnë kufijtë e tyre fizikë dhe përshtaten me kushtet e ndryshme të mjedisit. Inteligjenca ka dy forma: Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe ajo e perceptimit, që do lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë: Analitike – Ujori Perceptimi – Akrepi

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente.

Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

Shenjat e zjarrit – Demi, luani dhe shigjetari kanë inteligjencë intuitive.

Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike.

Shenjat e Ajrit – Binjakët, peshorja dhe ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, gaforrja akrepi dhe peshqit kanë inteligjencë perceptuese.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030760765075684
    array(1) { ["section"]=> string(54) "njihuni-me-shenjat-me-inteligjente-te-horoskopit-71625" }