INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Njihuni me 5 modelet që kanë defekte fizike, por pavarësisht atyre, ato kanë shkëlqyer në industrinë e modës [FOTO]

Njihuni me 5 modelet që kanë defekte fizike, por pavarësisht atyre, ato kanë shkëlqyer në industrinë e modës [FOTO]

Publikuar më: 21:16 09-09-2018

Industria e modës është e njohur për rregullat e saj të rrepta,sidomos kur është fjala për përzgjedhjen e modeleve. Modelet konsiderohen edhe si personifikimi i përsosmërisë, por sidoqoftë, ashtu si çdo person i zakonshëm, çdo modele ka të metat e veta fizike. Modelet gjithashtu përpiqen të fshehin, madje të ndryshojnë ato për t’u ndjerë më mirë. Por pavarësisht defektet e tyre fizike, ato kanë shkëlqyer në industrinë e modës.


1.Cara Delevingne
Modelja e njohur britanike Cara Delevingne vuan nga një sëmundje lëkure që quhet psoriasis. Ajo është një sëmundje ku njeriu, në fjalë modelja ka shenja të kuqe në lëkurë. Sëmundja nuk është ngjitëse, por Cara është detyruar që të merrej edhe me refuzimin e njerëzve dhe ka përdorur doreza kur kishte kontakt fizik me të tjerët. Sipas saj, psoriasis e bëri atë të urrejë trupin e saj.


2.Lara Stone
Tipari unik i modeles holandeze është hendeku i gjerë midis dhëmbëve të saj të përparme. Megjithatë, Lare nuk është shqetësuar shumë për këtë. Një ndër problemet kryesore që ajo është ndeshur është madhësia e këpucëve të saj prej 4.5.

landscape_showbiz-lara-stone-harpers-bazaar-2.jpg

 


3. Laura O’Grady
Laura O'Grady konsiderohet si një ndër modelet më unike për momentin. Veshët e saj të mëdhenj frymëzuan firmat e modës dhe fotografë në të gjithë botën. Ajo pranoi se nuk ndihej rehat me pamjen e saj, por industria e modës e bëri atë të pranonte dhe ta vlerësonte veten si është. Sidoqoftë, fotot e saj të fundit nuk tregojne se ajo ka pranuar defektet e saj, pasi ka realizuar operacione plastike.

5083960-23651960-20-0-1535710408-1535710427-1500-1-1535710427-728-7bd53d364f-1536244049.jpg

 


4.Iman
Një ndër problemet dhe gjerat që modelja e njohur Iman nuk ndihet rehat me veten, sidomos kur ka qenë e re ka qenë qafa e saj e gjate, gjë që e ka kompleksuar shumë. Megjithatë ishte qafa e saj e gjatë dhe balli i gjerë që impresionoi me të vërtetë fotografin e famshëm Peter Beard.

5084360-image-crop-1325x2000-1535636453-728-044a9370cf-1536244049.jpg

 

 

5. Naomi Campbell
Disa vite më parë, ‘Panterja e Zezë’ Naomi Campbell u detyrua që të luftonte me humbjen e flokëve të shkaktuar nga përdorimi i extensions. Sot, gjendja e flokëve të saj duket shumë më mirë.

5084060-23676010-21-0-1535711196-1535711239-1500-1-1535711239-728-5b0df92ea1-1536244049.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0046360492706299
    array(1) { ["section"]=> string(117) "njihuni-me-5-modelet-qe-kane-defekte-fizike-por-pavaresisht-atyre-ato-kane-shkelqyer-ne-industrine-e-modes-foto-71050" }