INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Njerëzit që qajnë për çdo gjë kanë një karakteristikë të veçantë

Njerëzit që qajnë për çdo gjë kanë një karakteristikë të veçantë

Publikuar më: 13:19 18-07-2017

Një qenie njerëzore nuk është aq e paprekshme, saqë të mos ndiejë dhimbje dhe gëzim.

Madje ka shumë rrethana që gjendja emocionale e njerëzve mund të jetë aq e ngarkuar, saqë e vetmja gjë që dëshirojnë është të qajnë. Eskpertët e shëndetit shprehen se të qani është një nga gjërat më të shëndetshmë për t’u bërë, çka demostron forcë dhe fleksibilitet.

Sipas tyre njerëzit që nuk e kanë aspak problem të qajnë janë kategoria e njerëzve më të fortë. Ndoshta kjo tingëllon pak edhe si klishe, por në fakt është e vërtetë.

Njerëzit që qajnë vazhdimisht kanë këto tipare:

–Janë shumë të aftë të kontrollojnë dhe të përballen me stresin;

– Të qarit është një shenjë që ju nuk jeni aspak të frikësuar për ndjesitë tuaja.

– Të qarit tregon se një person është mjaftueshëm i fortë, sa të mos e vras mendjen se çfarë thonë apo mendojnë njerëzit.

– Të qarit ju bën një njeri dhe mik më të mirë.

Kështu që herën tjetër që ju ndjeni se doni të qani, mos e privoni veten.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0018520355224609
    array(1) { ["section"]=> string(70) "njerezit-qe-qajne-per-cdo-gje-kane-nje-karakteristike-te-vecante-32593" }