INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një pistë e re spektakolare në Kampionatin e Formula 1, ja shteti ku do të zhvillohet gara në 2020[FOTO]

Një pistë e re spektakolare në Kampionatin e Formula 1, ja shteti ku do të zhvillohet gara në 2020[FOTO]

Publikuar më: 16:27 07-11-2018

Formula 1 në bazë të strategjisë së saj për tu zgjeruar në tregje të reja ka vendosur që në kampionatin e saj të të shtojë edhe cirkuitin e Hanoi, në Vietnam.

Lajmin e ka konfirmuar Formula 1 në faqen e saj zyrtare në “Twitter”, për garën e cila do të zhvillohet për herë të parë në 2020-n. Kjo është gara e katërt që zhvillohet në kontinentin aziatik pas Kinës, Japonisë dhe Singaporit.

Pista do të jetë brenda qytetit dhe do jetë spektakolare me pamjet e saj.

 formula_1_vie.JPG

formula_1_viet.JPG

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0053970813751221
    array(1) { ["section"]=> string(108) "nje-piste-e-re-spektakolare-ne-kampionatin-e-formula-1-ja-shteti-ku-do-te-zhvillohet-gara-ne-2020-foto-77939" }