INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një mënyrë tjetër për të pikturuar me pajisjen JustWrite

Një mënyrë tjetër për të pikturuar me pajisjen JustWrite

Publikuar më: 10:44 01-12-2018
E Ink është një emër i njohur në ekranet e lexuesit. Debutoi pak ditë më parë një teknologji të re me shkrim të quajtur JustWrite. Teknologjia ofron estetikë të njohur të pikturës bashkkohore të kompanisë megjithëse në këtë rast negativ, me të bardhë në të zezë.
Instagram Banner
Si në pjesën më të madhe të teknologjisë së E Ink,kyçi është konsumi minimal i energjisë dhe kostoja e ulët, prej të cilës ishte në gjendje të arrijë nëpërmjet LCD (TFT) . Në vend të kësaj, është një shtresë e hollë që mund të përdoret për sipërfaqet e letrës. "Filmi JustWrite përmban një prej bojrave elektronike të E Ink dhe ofron përfitime të ngjashme me linjat e tjera të produktit E Ink. Është një ekran plastik, duke e bërë shumë të qëndrueshme dhe të lehtë, me aftësinë për t'u ngjitur lehtësisht. Nuk ka ende komente se si dhe kur do të dalë në treg, edhe pse kompania po e tregoi atë personalisht për herë të parë këtë javë në një ngjarje në Tokio. ©️insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0097169876098633
    array(1) { ["section"]=> string(62) "nje-menyre-tjeter-per-te-pikturuar-me-pajisjen-justwrite-80382" }