INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
‘’Një krenari tjetër shqiptare!’’ Peshëngritësja shqiptare shpallet kampione bote [FOTO]

‘’Një krenari tjetër shqiptare!’’ Peshëngritësja shqiptare shpallet kampione bote [FOTO]

Publikuar më: 09:48 03-12-2017

Ajo gjithmonë ka ditur si të na bëjë krenarë duke pëfaqësuar denjësisht Shqipërinë në këto aktivitete. Peshëngritësja shqiptare Romela Begaj ëshët shpallur kampione bote në peshëngritje për femra, në stilin e shkëputjes për peshat 69 kg. Romela ngriti 107 kg, duke lënë pas vetes të gjitha rivalet e saj. mNë provën e parë, Begaj ngriti 103 kg, më pas 105 dhe në provën finale 107 kg. Romela ka fituar dy medalje në Botërorin e Peshëngritjes që po mbahet në Amerikë. Kështu kemi fituar edhe ne bashkë me të këto çmime pasi Begaj na ka bërë të gjithëve krenarë.

48fde05a71ba3f54e586798abfda251b_L.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0012009143829346
    array(1) { ["section"]=> string(87) "nje-krenari-tjeter-shqiptare-peshengritesja-shqiptare-shpallet-kampione-bote-foto-43766" }