INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nike hedh në treg ferexhetë e para për sportistet femra [FOTO]

Nike hedh në treg ferexhetë e para për sportistet femra [FOTO]

Publikuar më: 20:12 02-12-2017

Duke nisur nga sot, ferexheja e parë e firmës Nike, do të jetë e disponueshme për sportistet femra duke plotësuar nevojën e një veshjeje që takon kukturën e tyre por dhe nuk i pengon gjatë lojës.

Në 7 dhjetor produktu do të mund të blihet në ëebsite-in e Nike. Ai shitet në dy ngjyra ( të zezë dhe ngjyrë xhami) si dhe në dy përmasa ( XS/S dhe ML) për 35 dollarë. Olimpistja, Ibtihaj Muhammad, që ishte edhe imazhi sipas së cilës u krijua kukulla e parë Barbie me ferexhe, ecën përkrah figurave të tjera si patinatorja Zahra Lari, boksierja gjermane Zeina Nassar dhe peshëngritësja arabe, Amna Haddad. Pas lançimit të sotëm, Nike planifikon ta përsërisë produktin edhe në versione të tjera që t'u përshtatet stileve të ndryshme. Në Janar 2018, klientët do të mund të zgjedhin mes shumë ngjyrave dhe stileve sa më të personalizuara.

24232743_1486413688133400_1783335591201233605_n.jpg

24131041_1486413711466731_7433912954442508010_n.jpg

24131498_1486413751466727_5541617628071781319_n.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0096228122711182
    array(1) { ["section"]=> string(66) "nike-hedh-ne-treg-ferexhete-e-para-per-sportistet-femra-foto-43748" }