INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse bëni këto 6 gjëra, ai do t’ju propozojë për martesë. Nxitoni!

Nëse bëni këto 6 gjëra, ai do t’ju propozojë për martesë. Nxitoni!

Publikuar më: 10:18 24-04-2018
Femrat në përgjithësi, duan të dëgjojnë fjalë të ëmbla dashurie.
Intv.al, ju sjell veprimet, që meshkujt vlerësojnë më shumë sesa të dëgjojnë frazën “ te dua”. Sipas ekspertëve, janë pikërisht këto gjëra që nëse i bëni, do ja fitoni atij zemrën aq shumë, saqë rritet mundësia për t’ju propozuar për martesë.
 
1. Besimi
Terapisti i çifteve,  Mike Dow, thotë se të mos kesh besim është e rëndë në një lidhje. Ai preferon besimin dhe nuk i intereson edhe nëse i thoni “ të dua”.
2. Gatuani ushqimin e tij të preferuar
Thonë se dashuria nis nga stomaku, prandaj kushtojini rëndësi gjërave që ai preferon të konsumojë. Do e gëzoni shumë, sipas intv.al!
3. Zgjidhni veshjen që ai pëlqen më shumë te ju
Ndodh që partnerit tuaj, t’i pëlqejë një fustan tuajin dhe dëshiron t’ju shikojë me të. Nëse dilni, bëjani qejfin!
4. Bëjini komplimenta
Nëse mashkulli ndihet i vlerësuar, do ndikojë për mirë në lidhje. Kur të keni mundësi, bëjini  komplimenta.
5. Jepini kurajo për të kaluar një periudhë jo të mirë
Partneri  e vlerëson shumë, nëse i jepni suportin tuaj. Nëse i ndodheni pranë në çastet e tij më të këqija, do e keni gjithmonë pranë. Fraza” të dua”, nuk ka aq rëndësi, sa veprat.
6. Përqafojeni shpesh
Një përqafim tregon më shumë sa t’i thoni “ të dua”. Bëjeni këtë gjë sa më shpesh.
 
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0028290748596191
    array(1) { ["section"]=> string(69) "nese-beni-keto-6-gjera-ai-do-t-ju-propozoje-per-martese-nxitoni-56204" }