INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ndërron jetë krijuesi i “Tom&Jerry” dhe Borëbardhës

Ndërron jetë krijuesi i “Tom&Jerry” dhe Borëbardhës

Publikuar më: 13:20 25-12-2017

Bob Givens, animatori i cili dizajneri disa nga personazhet  vizatimorë më të dasahur për fëmijët, ndërroi jetë në moshën  99-vjeçare.

Vajza e tij lajmëroi  se i ati ndërroi jetë me 14 dhjetor në Burbank të Kalifornisë.

Bob Givens filloi të punonte në studiot e Walt Disney-t sapo mbaroi gjimnazin  në vitin 1937. Gjatë kohës së tij në Disney, Givens ndihmoi në krijimin e personazhe të njohur si Borëbardha, Braccio di Ferro, Tom & Jerry, Bucks Bunny etj.

47906CC800000578-5210751-image-m-11_1514156329657-400x275.jpg

4790684800000578-5210751-image-a-13_1514156348807-466x350.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.0026729106903076
  array(1) { ["section"]=> string(55) "nderron-jete-krijuesi-i-tom-jerry-dhe-borebardhes-45820" }