INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
“Ndërkombëtarët”, filmi që vë në lojë mitizimin e të huajve [VIDEO]

“Ndërkombëtarët”, filmi që vë në lojë mitizimin e të huajve [VIDEO]

Publikuar më: 20:10 03-03-2018

Filmi ‘Ndërkombëtarët’, me regji të Pluton Vasit sjell në ekranin e madh botën e të gjithdijshëmve.

Bazuar mbi novelën “Rrëfenjë me ndërkombëtarë”, të Ylljet Aliçkës, filmi sjell në kufijtë e absurdit, personazhe si ambasadorë e dhe zyrtarë të huaj, të cilët ne i mitizojmë si dhe marrëdhëniet e vështira të shqiptarëve mes tyre.

Mbrëmjen e së premtes ishte premiera e këtij filmi e cila bashkoi personalitete të arteve shqiptare të shkollave dhe rrymave të ndryshme.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00091791152954102
    array(1) { ["section"]=> string(68) "nderkombetaret-filmi-qe-ve-ne-loje-mitizimin-e-te-huajve-video-51947" }