INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Natalie Portman ndërmerr një ekspeditë surrealiste dhe të tmerrshme në

Natalie Portman ndërmerr një ekspeditë surrealiste dhe të tmerrshme në "Annihilation" [VIDEO]

Publikuar më: 21:05 28-09-2017

“Ex Machina” e Alex Garland ishte padyshim një nga filmat më të mirë të 2014-ës dhe një nga filmat më të mirë të zhanrit sci-fi të viteve 2000. Pasi më parë ka shkruar filma kult si 28 Days Later dhe Sunshine, Garland si regjisor ka debutuar në kohë perfekte, kur filma si Her, Gravity, Inception apo Arrival po kthehen në fituese të çmimeve prestigjoze për zhanrin e fantastiko-shkencorëve.

Vazhdimi i Ex Machina është bazuar në librin Annihilation, libri i parë i triologjisë Southern Reach nga Jeff VanderMeer. Libri flet për katë shkencëtare teksa eksplorojnë Zonën X, një rajon të izoluar ku 11 shkencëtarë të mëparshëm kaluan një fatkeqësi.

Me një kast aktorësh si Natalie Portman, Jennifer Jason leigh, Gina Rodriguez, Tessa Thompson, Tuva Novotny dhe Oscar Isaac, trailer i parë i filmit duket tepër, tepër interesant dhe drithërues.

 

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0013549327850342
    array(1) { ["section"]=> string(95) "natalie-portman-ndermerr-nje-ekspedite-surrealiste-dhe-te-tmerrshme-ne-annihilation-video-37725" }