INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Na “fiksoi” të gjithëve, por a e dini çfarë do të thotë titulli “Origami” i Era Istrefit? Nëse jo, mësojeni tani! [VIDEO]

Na “fiksoi” të gjithëve, por a e dini çfarë do të thotë titulli “Origami” i Era Istrefit? Nëse jo, mësojeni tani! [VIDEO]

Publikuar më: 20:37 02-04-2018

Kjo është Era që duam!

Era bëri namin me këngën “Bon Bon” këngë e cila bëri që këngëtarja shqiptarë të tërhiqte vëmendjen e kompanive të njohura muzikore dhe më pas firmosi një kontratë me Ultra Music, një ndër më prestigjiozet në botë.
Por pas kësaj këngë, të gjitha projektet e Erës ishin në gjuhën angleze dhe së fundmi na e bëri qejfin duke publikuar këngën “Origami” në bashkëpunim me Dj Maphorisa, ku këndon shqip.  Kënga u pëlqye shumë nga publiku i cili prej kohësh priste një rikthim të tillë të Erës, mirëpo me siguri për disa persona titulli “Origami” është dukur i çuditshëm dhe ndoshta nuk ia dinë kuptimin.

Origami ka të bëjë me formimin e sendeve dhe formave të ndryshme me letër. Origami është fjalë kineze, ku ori nënkupton palosje dhe gami është letër. Era ka bërë lidhjen e tekstit, i cili fillon shqip dhe përfundon anglisht për t'i lënë të kuptojë "të dashurit" që mund ta marrë dhe ta bëjë në formën që ai dëshiron.

 

Sa e zgjuar Era!

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0085749626159668
    array(1) { ["section"]=> string(117) "na-fiksoi-te-gjitheve-por-a-e-dini-cfare-do-te-thote-titulli-origami-i-era-istrefit-nese-jo-mesojeni-tani-video-54362" }