INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mourinho përgatit 110 milionë euro për yllin e Serie A

Mourinho përgatit 110 milionë euro për yllin e Serie A

Publikuar më: 15:33 14-09-2018

Jose Mourinho dëshiron të përforcojë forcën e tij sulmuese dhe Manchester United mund të nënshkruajë me yllin e Interit, Mauro Icardi, për këtë arsye. 25-vjeçari dhe kapiteni i zikaltërve shënoi 29 gola në 34 ndeshje të Seria A, sezonin e kaluar.

Manchester United do të duhet të paguajë klauzolën e lirimit të sulmuesit, e parashikuar në kontratë, prej 110 milionë eurosh, për ta marrë në “Old Trafford” sulmuesin “albiceleste”. Icardi u kthye në ekipin kombëtar argjentinas nga trajneri i përkohshëm, Scaloni, ndërkohë që Sampaoli vendosi të mos e thërrasë atë për Kupën e Botës në Rusi.

Icardi është padyshim një nga lojtarët më të mirë në botë dhe do ta përmirësonte shumë sulmin e José Mourinhos. Lukaku është “9” tjetër nën urdhërat e trajnerit portugez.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0075669288635254
    array(1) { ["section"]=> string(60) "mourinho-pergatit-110-milione-euro-per-yllin-e-serie-a-71671" }