INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Motoja e vitit: Guxoni! 6 modelet e flokëve që do të shohim kudo gjatë 2019-ës [FOTO]

Motoja e vitit: Guxoni! 6 modelet e flokëve që do të shohim kudo gjatë 2019-ës [FOTO]

Publikuar më: 16:28 29-01-2019

Kritikët e modës, eksperëtët, blogeret kanë folur me njëri-tjetrin dhe më në fund kanë vendosur se cilat do të jenë tendencat e flokëve që do të dominojnë gjatë gjithë vitit 2019. Pra, është koha që të eksperimentojmë me look-un tonë dhe t’i japim më shumë gjallëri. Sigurisht që një ndikim të madh kanë edhe motrat Kardshian-Jenner, të cilat çfarëdolloj modeli ato vendosin të provojnë do të kthehet menjëherë në trend dhe të githë do ta përqafojnë.

Po se cilat do të jenë tendencat e flokëve për këtë vit? Ju njohim tani me to:

1.Trendi i flokëve që nuk ka për të ikur ndonjëherë mesa duket është modeli i flokëve të shkurtra që quhet prerja ‘bob’ dhe do të jetë tendenca më e përhapur e flokëve gjatë 2019. Ky model flokësh u shkon të gjitha femrave.

1.jpg


2.Ti lyesh flokët rozë! Po, po guxoni!

2.2.jpg


3.Flokët natyrale
Pra gjatë këtij viti do të shkojmë drejt ngjyrës natyrale dhe nuanca më e përdorur do të jetë ajo e gështenjës.

3.png

 


4.Flokët e gjata të drejta
Me këtë lloj trendi na kanë prezantuar disa nga shtëpitë e modës gjatë prezantimit të koleksioneve të tyre. Është një model flokësh shumë femërore dhe mjaft elegante.

4.1.png


5.Mos harroni aksesorët tek flokët
Në 2019 janë rikthyer karficat e viteve ’90 dhe është një mënyrë kaq interesante për të zbukuruar flokët tuaja.

5.3.png

 

6.Ndërkohë që Kim Kardashian sapo na paralajmëroi dje me trendin më të ri të flokëve që është ajo me baluke dhe duhet të pranojmë që ylli i reality show duket bukur me këtë model.

6.2.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033791065216064
    array(1) { ["section"]=> string(87) "motoja-e-vitit-guxoni-6-modelet-e-flokeve-qe-do-te-shohim-kudo-gjate-2019-es-foto-85637" }