INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos u martoni kurrë në këto data. Ja cfarë do t’iu ndodhë!

Mos u martoni kurrë në këto data. Ja cfarë do t’iu ndodhë!

Publikuar më: 11:24 09-11-2018
Një ekip në Universitetin e Melburnit zbuloi se 14-shkurt dhe ditë të tilla si 9.9.99 ose 2.1.03 janë datat më të shpeshta ku çiftet martohen, madje deri në pesë herë më shumë se dasmat në ditët e zakonshme.
Të dhënat, sipas BelfastLove tregojnë nga viti 1995 deri në vitin 2013, Dita e Shën Valentinit është dita e nëntë më popullore për një martesë dhe 27.000 çifte kanë thënë "po" në këtë ditë në 19 vitet e fundit. Mesa duket, ka një krahasim me çiftet që martohen në data të zakonshme, në krahasim me ato që martohen në data të shënuara. Sipas profesor,  Ribar njerëzit të cilët martohen në data speciale, kishin më shumë mudnësi të ishin të martuar më parë ose të kishin fëmijë.
 
Gjithashtu, është gjetur se nuset që martohen në ditën e Shën Valentinit, me shumë mundësi janë shtatëzëna, në krahasim me ato që martohen në datë të zakonshme. Studimi gjeti se 21% e atyre që martohen për Shën Valentin, kanë mundësi të dështojnë, ndërsa 16%  martesat në data e zakonshme.
Burimi: Daily Mail
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077388286590576
    array(1) { ["section"]=> string(62) "mos-u-martoni-kurre-ne-keto-data-ja-cfare-do-t-iu-ndodhe-78123" }