INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos karikoni asnjëherë smartphonin tuaj pa hequr coverin mbrojtës.Ja përse

Mos karikoni asnjëherë smartphonin tuaj pa hequr coverin mbrojtës.Ja përse

Publikuar më: 10:33 11-10-2018

Të gjjthë duam ta karikojme smartphonin tonë sa me shpejt por nga ana tjetër ekzistojne disa faktore qe ndikojnë në ngadalësimin e këtij procesi.Po aq e habitshme sa tingellon një ndër keto faktore jane coverat mbrojtës.
Para se të futni telefonin tuaj për të filluar karikimin, duhet të hiqni coverin ose kasën e telephonit . Smartphonet janë në gjendje të karikohe ne menyre më efikase kur mbahen në temperaturë të duhur.

Instagram Banner

Kur smartphoni juaj është brenda ketyre coverave mbrojtes ka shumë raste qe mund të shkaktojë nxehtësi të tepërt duke cuar ne ngritjen e temperatures se telefonit dhe gjë që mund të ndikojë në kapacitetin e baterisë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076320171356201
    array(1) { ["section"]=> string(80) "mos-karikoni-asnjehere-smartphonin-tuaj-pa-hequr-coverin-mbrojtes-ja-perse-74827" }