INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Morata jashtë fushave deri në fund të sezonit, por ja detaji që çmendi tifozët

Morata jashtë fushave deri në fund të sezonit, por ja detaji që çmendi tifozët

Publikuar më: 19:06 12-02-2018

Sulmuesi spanjoll Alvaro Morata që u ble nga Chelsea nuk do të jetë më titullar në fushën e blertë pas një dëmtimi në shtyllën kurrizore.

Sipas trajnerit të bluve të Londrës, Antonio Konte, Morata ka pësuar një dëmtim serioz i cili mund ta mbajë jashtë fushës deri në fund të sezonit.

Problemi me shpinën e ish-sulmuesit të Realit të Madridit ende nuk është përcaktuar konkretisht dhe për këtë arsye nuk thuhet me siguri se sa kohë ai do të qëndrojë në stol.

Tifozat e Chelsea duken të shqetësuar nga ky fakt, por vetë futbollisti shfaqet në formë dhe shumë i lumtur në një video të postuar në Instagram nga gruaja e tij Alice Campello.

Morata në këtë video shfaqet duke kërcyer dhe duke mbajtur në krahë bashkëshorten e tij, kjo ka shkaktuar indikacione dhe pakënaqësi tek tifozët e "bluve" të Londrës të cilët komentojnë negativisht bomberin e tyre, pasi shpina e tij është e aftë të mbajë pesha, por jo të luajë futboll.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031421184539795
    array(1) { ["section"]=> string(83) "morata-jashte-fushave-deri-ne-fund-te-sezonit-por-ja-detaji-qe-cmendi-tifozet-50129" }