INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mjaft më me mashtrime! WhatsApp vendos rregulla

Mjaft më me mashtrime! WhatsApp vendos rregulla

Publikuar më: 12:45 11-07-2018

WhatsApp, mbase dhe falë popullaritetit të madh që ka, është kthyer në një magnet për mashtruesit. Aplikacioni më i përdorur në botë, përsa i përket mesazheve, padyshim që nuk mund të lejojë që imazhi i tij të prishet në këtë mënyrë.

Lajme të rreme gjenden me shumicë në chatet e WhatssApp. Mjaft njerëz synojnë që të informojnë njerëzit në mënyrë të gabuar qëllimisht, mbase dhe për të krijuar ndikim politik. Risia më e fundit e applikacionit mbase nuk do të jetë dhe aq e prekshme nga ne përdoruesit, por do të bëjë flag çdo mesazhi të rremë.

Më në fund, nuk do të kemi më shqetësime dhe nuk do marrim lajme të gabuara. Të urojmë që dhe në aplikacione të tjerë, do të shohim marrjen e masave të tilla kaq shumë të nevojshme.shifra_whatsapp.jpeg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0033538341522217
    array(1) { ["section"]=> string(52) "mjaft-me-me-mashtrime-whatsapp-vendos-rregulla-64636" }