INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Microsoft gati për një Xbox të ri në 2019

Microsoft gati për një Xbox të ri në 2019

Publikuar më: 10:37 05-12-2018

Në gjashtë muajt e parë të vitit 2019 Microsoft duhet të prezantojë një version "të ulët" të Xbox One. Projekti, i cili duhet të quhet Xbox One S, do të jetë një model më i vogël në madhësi krahasuar me origjinalin dhe nuk do të ketë diqje fizike për lojërat. Kjo do të thotë që video games për Xbox One S mund të blihen dhe shkarkohen vetëm nga dyqani digjital, ose mund të transferoheni nga një tjetër llogari Microsoft që përdoret në një tjetër Xbox, nëse keni tashmë.
©insmart.al

Instagram Banner
Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare lançimi i Nokia 8.1
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077049732208252
    array(1) { ["section"]=> string(47) "microsoft-gati-per-nje-xbox-te-ri-ne-2019-80730" }