INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Messi vs. CR7…Ja cili prej tyre fiton më shumë para!

Messi vs. CR7…Ja cili prej tyre fiton më shumë para!

Publikuar më: 14:43 08-02-2019

Futbolli në ditët e sotme është kthyer në një “industri” të fortë, e cila prodhon shumë para. Në një situatë të tillë nuk mund të mos mungojnë aktorët kryesor që janë futbollistët, të cilët përfitojnë jo pak nga profesioni i tyre.

Ronaldo-Messi-Money_1.jpg


Sipas medias francezes “L’Equipe”, në krye të listës së lojtarëve më të paguar është Lionel Mesi, i cili në muaj fut në xhepat e tij plot 8.3 milionë euro. Pas tij normalisht që vjen Kristiano Ronaldo që përfiton 4.7 milionë euro në sezon, pas transferimit të bujshëm që bëri këtë verë te Juventusi.

messi_money.jpg


Në vendin e tretë renditet Antuan Grizman, që luan me Atletiko Madridin. Francezi në muaj përfiton 3.3 milionë euro. Ndërkohë lojtari më i shtrenjtë në historinë futbollit (220 milionë euro) Nejmar, fut në “arkat” e tij 3.06 milionë euro në muaj.
Emra të tjerë që janë në këtë listë që fitojnë më pak janë Ozil, Bej, Kutinjo, Sançez dhe Mbape.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030288696289062
    array(1) { ["section"]=> string(56) "messi-vs-cr7-ja-cili-prej-tyre-fiton-me-shume-para-86479" }