INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Meshkuj, nëse bëni këto 5 gjëra ajo do përfundojë në krevatin e dikujt tjetër. Kujdes!

Meshkuj, nëse bëni këto 5 gjëra ajo do përfundojë në krevatin e dikujt tjetër. Kujdes!

Publikuar më: 13:45 16-01-2018
Një nga gjërat që njerëzit kanë frikë nga  një lidhje është frika ndaj tradhëtisë.
Sipas intv.al sidomos meshkujt, nuk duhet të bëjnë këto 5 gjëra të cilat do e shtyjnë një femër të tradhëtojë. Prandaj, duhet të tregoni kujdes!
1. Nëse nuk i kushtoni vëmendjen e duhur
Kjo  ishte arsyeja kryesore pse femrat  raportuan mashtrim apo tundim për të mashtruar. Kjo për shkak se marrëdhëniet kanë të bëjnë me shoqërimin, thotë terapisti i martesës së licencuar Moushumi Ghose. Kur nuk i kushtoni vëmendje asaj, ajo mund të fillojë të pyesë se çfarë nuk shkon te ajo dhe ta gjejë të dikush tjetër.
2. Ju nuk ndodheni pranë saj kur ajo ka nevojë për ju
Ju duhet të përpiqeni të jeni atje për të. Të qënit atje për të është e rëndësishme, sepse tregon se jeni të sigurt dhe mbështetës kur bota e saj bëhet stresuese. 
3. Ajo ka dyshime për lidhjen tuaj
Ndjenja e dyshimit për marrëdhënien tuaj  ndikon në tradhëti. Nëse ajo nuk ju beson, ajo mund të fillojë të ndihet e pambrojtur. Shumica e dyshimeve janë të mbushura me pasiguri, zemërim dhe pakënaqësi. Ajo mund të shkojë  te një mashkull tjetër për t'i shpëtuar këtyre ndjenjave.
4. Mashkulli tjetër është shumë tërheqës
Ajo ju lë për një super mashkull tjetër tërheqës. Të qenit i tërhequr nga gjinia e kundërt është vetëm një pjesë e të qënit njerëzor. Sipas intv.al ja pse ju nuk duhet të shqetësoheni në shumicën e kohës.
5. Ajo ndihet e mërzitur  nga kjo lidhje
Mërzitja mund të jetë e rrezikshme për marrëdhënien tuaj, sepse ajo mund të ndihet sikur ju nuk po bëni asgjë ndryshe për lidhjen tuaj. Seksi jashtë marrëdhënies tonë primare është emocionues sepse është i rrezikshëm, i papërgjegjshëm  dhe i ndaluar. Kjo ndjenjë rreziku, mund ta shtyjë atë t’ju tradhëtojë.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.002892017364502
    array(1) { ["section"]=> string(89) "meshkuj-nese-beni-keto-5-gjera-ajo-do-perfundoje-ne-krevatin-e-dikujt-tjeter-kujdes-47667" }