INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Me siguri këto janë gjërat që nuk i dinit për të pasmet

Me siguri këto janë gjërat që nuk i dinit për të pasmet

Publikuar më: 17:39 11-10-2018

Ja disa fakte interesante për të pasmet:

Quhet pigofili, fiksimi i meshkujve për të pasmet që ndonjëherë kthehet edhe në patologjik.

T’i tregosh të pasmet nudo dikujt është një lloj tallje që përdorej që në Romën e lashtë.

Të pasmet më perfekte janë ato të Venera Callipigia, një skulpturë romake që ndodhet në Muzeun Arkeologjik të Napolit.

Janë muskujt me shtrirjen më të gjatë në trupin e njeriut.

Termi “twerking”, dridhje të pasmesh ka hyrë edhe në “Oxford Dictionary Online”.

“Ke një alamet b****”, është komplimenti më i pëlqyer nga femrat.

Meshkujt vlerësojnë më shumë formën e të pasmeve se sa madhësinë e tyre.

Sipas një hulumtimi të bërë nga “British Sexual Fantasy research Project”, 13 përqind e femrave pëlqejnë të goditen me shpulla në të pasme.

Një e treta e meshkujve dhe femrave bën rregullisht seks anal.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077857971191406
    array(1) { ["section"]=> string(61) "me-siguri-keto-jane-gjerat-qe-nuk-i-dinit-per-te-pasmet-74916" }