INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Më në fund e pranoi! Aktorja me famë botërore tregon origjinën: Nuk mund ta lë këtë botë pa thënë se jam shqiptare [FOTO]

Më në fund e pranoi! Aktorja me famë botërore tregon origjinën: Nuk mund ta lë këtë botë pa thënë se jam shqiptare [FOTO]

Publikuar më: 16:26 02-11-2018

Irene Papas është aktorja me famë botërore e cila njihet më së shumti për rolin e saj në filmin “Një fëmijë i quajtur Jezus”.

Ndonëse prej vitesh është menduar se aktorja është greke, së fdundmi ajo ka bërë një deklaratë ku ka rrëfyer origjinën e saj të vërtetë.

Tani më në moshën 92 vjeçare aktorja ka pranuar se është shqiptare.

“Unë nuk mund ta lë këtë botë duke mos e thënë të vërtetën. Unë jam shqiptare. Kam lindur në vitin 1926 dhe mbiemri im fillimisht ka qenë Leleku”, ka thënë ajo.

Irene Leleku- Papas, ka luajtur role të ndryshme në 90 filma. Roli i saj më i shquar është ai i Penelope, në serialin italian “Odiseu” së bashku me legjendarin kosovar, Bekim Fehmiu.

aktorja2.jpg

aktorja1.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0069699287414551
    array(1) { ["section"]=> string(123) "me-ne-fund-e-pranoi-aktorja-me-fame-boterore-tregon-origjinen-nuk-mund-ta-le-kete-bote-pa-thene-se-jam-shqiptare-foto-77425" }