INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbyllet pjesa e parë, Shqipëria në disavantazh falë gabimit amatoresk të Gjimshitit

Publikuar më: 21:41 22-03-2019

Po zhvillohet ndeshja Shqipëri - Turqi në "Loro Boriçi" e vlefshme për grupin H.

Tekniku italian ka hedhur në fushë 11 titullarë, teksa nuk mungojnë as surprizat në përzgjedhjen e bërë nga Panuçi.

Sadiku, Grezda dhe Aliji ndodhen në stol, ndërkohë që trajneri kuqezi ka preferuar, Balajn dhe Balliun nga minuta e parë.

Në mbyllje të pjesës së parë rezultati shënon 0-1 në favor të turqve. Gabim amatoresk i Gjimshitit në mbrojtje dhe kaq ka majftuar që Burak Jëllmaz kalon në avantazh turqit.

Duhet teksuar edhe se kobmëtarja jonë ka humbru goxha raste të pastra goli me Balajn në minutën e 18' dhe Uzuni në minutën e 40'.