INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbyllet llogaria e Putin në twitter, ja pse

Mbyllet llogaria e Putin në twitter, ja pse

Publikuar më: 11:46 02-12-2018

Kompania Twitter njoftoi sot se ka pezulluar urdhrin për përfaqësimin e rremë të presidentit rus Vladimir Putin në këtë platformë sociale.

Instagram Banner

"Ne pezulluam llogarinë @putinRF_eng për përfaqësim të rremë, dhe bazuar në ankesat e zyrtarëve rusë," njoftoi Twitter Inc. dhe shtoi se llogaria në fjalë nuk ka të bëjë me Putin.
Bazuar në fotografitë e arkivuara nga kjo llogari, duket se ajo është hapur në nëntor 2012 dhe kishte rreth një milion ndjekës, dhe se kryesisht botonte zhvillimet zyrtare të qeverisë ruse në të cilat paraqitej Putin.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0070309638977051
    array(1) { ["section"]=> string(48) "mbyllet-llogaria-e-putin-ne-twitter-ja-pse-80442" }