INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbappe është i kushtueshëm, ja kushtet e luksit që i ka vënë PSG-së për transferimin e tij

Mbappe është i kushtueshëm, ja kushtet e luksit që i ka vënë PSG-së për transferimin e tij

Publikuar më: 19:21 07-11-2018

Kylian Mbappe u shpall lojtari më me vlerë në treg, me një çmim prej 180 milionë eurosh. Lojtari që u transferua nga Monaco drejt PSG-së ka filluar një karrierë mjaft të suksesshme dhe po fiton shuma marramendëse, duke qenë vetëm 19 vjeç.

Por, përvec kësaj “ylli” i PSG-së në transferimin e tij ka kërkuar edhe disa kushte të tjera të cilat ekpi ja ka plotësuar të gjitha. Mbappe përveç pagës bazë prej 50 milion euro-sh ka kërkuar edhe plus 5 milionë bonus.

Ai gjithashtu në dispozicion nga klubi ka 30.000 euro në muaj për pagat e punonjësve të tij si sanitare, shoferë dhe bodyguard-a. Klubi ka siguruar një “jet” privat të vënë në dispozicion të tij për 50 orë të vitit.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0098259449005127
    array(1) { ["section"]=> string(95) "mbappe-eshte-i-kushtueshem-ja-kushtet-e-luksit-qe-i-ka-vene-psg-se-per-transferimin-e-tij-77972" }