INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbani frymën njerëz! Shqipëria kthehet në Hollywood, dy aktorët e mëdhenj vijnë në Pogradec [FOTO]

Mbani frymën njerëz! Shqipëria kthehet në Hollywood, dy aktorët e mëdhenj vijnë në Pogradec [FOTO]

Publikuar më: 08:55 02-07-2018

Bëhet fjalë pikërisht për aktorët me famë Hollywood-iane Jean Claude Van Damme dhe Mel Gibson dhe shkak për këtë ardhje është bërë filmi “Fighting for Love”, me skenaristin dhe regjisorin shqiptar Fatmir Bardhoci, i cili është bërë shkak për sjelljen e dy aktorëve në Shqipëri.

Në një intervistë për “Diagnozë”, Bardhoci është shprehur se me datë 2 korrik aktorët do të nisin xhirimet në qytetin e Pogradecit.

Van Damme do të luajë rolin e Ilir Van Damme, ndërkohë që priten të mësohen më shumë detaje nga ky film.

Filmi ka si tematikë mbrojtjen e të drejtave të shqiptarëve dhe përfshin skena edhe gjatë periudhës së komunizmit.

Është mësuar se filmi ka skena të xhiruara në Katar, SHBA dhe së fundmi do të ketë edhe në Shqipëri.

page-3.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0072629451751709
    array(1) { ["section"]=> string(100) "mbani-frymen-njerez-shqiperia-kthehet-ne-hollywood-dy-aktoret-e-medhenj-vijne-ne-pogradec-foto-63434" }