INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Matura Shtetërore/ Publikohen përgjigjet e sakta të provimit të Matematikës, kontrollojini këtu [FOTO]

Matura Shtetërore/ Publikohen përgjigjet e sakta të provimit të Matematikës, kontrollojini këtu [FOTO]

Publikuar më: 21:07 13-06-2018

37 mijë maturantë kaluan edhe sfidën e matematikës, duke e cilësuar një provim të nivelit mesatar. Ndërkohë që Ministria e Arsimit ka publikuar përgjigjet e sakta të provimit. Testi kishte 25 pyetje, nga të cilat 13 kërkesa ishin me përgjigje alternative, që vlerësohet me nga 1 pikë secila, dhe 12 pyetje ishin me zhvillim.

Shihni sesi duhet të ishin dhënë përgjigjet e sakta nga maturantët.

https://www.scribd.com/document/381735789/Matematike-2018-Zgjidhje-Profesionale-Varianti-a-Format#fullscreen&from_embed

https://www.scribd.com/document/381735818/Matematike-20182c-Zgjidhje-Gjimnazi-Gjuhesor-Varianti-a-Format-2#fullscreen&from_embed

https://www.scribd.com/document/381735834/Matematike-20182c-Zgjidhje-Gjimnazi-Gjuhesor-Varianti-a-Format-2-1#fullscreen&from_embed

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030579566955566
    array(1) { ["section"]=> string(104) "matura-shteterore-publikohen-pergjigjet-e-sakta-te-provimit-te-matematikes-kontrollojini-ketu-foto-61665" }