INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Make-up artisti i Kylie Jenner, Ariel jep disa këshilla për një lëkurë perfekte dhe plot shkëlqim në stinën e dimrit!

Make-up artisti i Kylie Jenner, Ariel jep disa këshilla për një lëkurë perfekte dhe plot shkëlqim në stinën e dimrit!

Publikuar më: 14:21 30-11-2018

Ariel ka punuar me disa nga emrat më të njohur të botës së Showbizit dhe tashmë artisti i makijazhit të Kylie Jenner na jep disa këshilla rreth makijazhit.

Ariel Tejada fshihet pas makijazhit ikonik të paraqitjes së Kylie Jenner në tapetin e kuq dhe të mos përmendim edhe Jennifer Lopez dhe Kim Kardashian.

eryrtgdfrg.jpg

gdfhstusrhg.jpg

 

Duke biseduar me FEMAIL, Ariel zbuloi disa këshilla se si të kemi një lëkurë që shkëlqen edhe në stinën e dimrit. Duke përshkruar pamjen e Kylie si një pamje që është vazhdimisht në ndyshim Ariel tha: “Në dy vitet e fundit e kemi perfeksionuar pamjen tonë. Nuk mendoj se vetullat e mia i shkonin asaj dhe mendoj se vetullat e saj tashmë perfekte kanë ndryshuar strukturë.

Në mënyrë që hapja e ‘fondatinës’ të japë iluzionin e një lëkurë të pastër Arieli thotë se çelësi është pastrimi i rregullt i fytyrës. “Pastrimi i fytyrës rregullisht është një hap shumë i rëndësishëm dhe sidomos ndjekja e një rutine të rregullt.”

ftghsrthhsf.JPG

“Është e rëndësishme të përdorni një ‘eksfoliant’ të mirë gjatë dimrit që të mund të pastroni lëkurën e vdekur dhe lëkura juaj të duket më mirë. Është shumë e rëndësishme që lëkura të jetë e hidratuar dhe jo vetëm në sipërfaqe. Konsumoni shumë ujë në mënyrë që lëkura juaj të jetë e hidratuar dhe të duket mirë.”- shprehet ndër të tjera Ariel.

 

tfhrthsfghfhfv.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

  LIKE Shqip Top 10

  poll
  Article Logic
  Execution time: 0.0085849761962891
  array(1) { ["section"]=> string(121) "make-up-artisti-i-kylie-jenner-ariel-jep-disa-keshilla-per-nje-lekure-perfekte-dhe-plot-shkelqim-ne-stinen-e-dimrit-80302" }