INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
“Loku” i kombëtares, ja çfarë thotë Bushi për pseudonimin e tij [VIDEO]

“Loku” i kombëtares, ja çfarë thotë Bushi për pseudonimin e tij [VIDEO]

Publikuar më: 20:54 16-05-2018

Ish-sulmuesi i kombëtares i njohur ndryshe si “Loku” ka shpjeguar se kush ia ka vendosur këtë pseudonim. Në intervistën për emision sportiv “Adrenalinë” në IN Tv, Bushi tha se këtë emër ma ka vendosur gjyshi dhe shokët e lagjes.

“Lokun ma ka ngjitur gjyshi duke më thënë luku, loku më përkëdhelte kur isha i vogël dhe më thanë edhe të shpisë loku-loku dhe më ngeli kështu”- u shpreh trajneri i U-21 për IN Tv.

Ai tha se ekipit kombëtar ka pasur shumë kualitet por i mungonte disiplina dhe ky është ndryshimi që ka kombëtarja në kohët e sotme. “Një ditë para ndeshje ne shkonim në disko , kjo ka qenë absurde po ta mendosh tani dhe kjo na ka penguar që të arrijmë këtë rezultat që kombëtarja ka arritur tani”- shtoi më tej 44-vjeçari.

Për më shumë ndiqni videon e mëposhtme! 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.002565860748291
    array(1) { ["section"]=> string(72) "loku-i-kombetares-ja-cfare-thote-bushi-per-pseudonimin-e-tij-video-58587" }