INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Largimi i lojtarëve kosovarë drejt kombëtares kuqezi, kreu i Federatës:

Largimi i lojtarëve kosovarë drejt kombëtares kuqezi, kreu i Federatës: "Është faji i..."

Publikuar më: 17:04 08-11-2018

Shqipëria vazhdon të tërheqë futbollistë me origjinë kosovare drejt kombëtares kuqezi.

Kjo tashmë është bërë një “modë” ku talentet kosovare shohin si mundësi për më shumë hapësira tek kombëtarja jonë, duke filluar nga Loret Sadiku tek Kastriot Dermaku dhe së fundmi Ardian Ismajli. Agim Ademi ka dhënë mendimin e tij për këto ngjarje të ndodhura së fundmi. Sipas tij, është dëshira e lojtarëve që vendos, por kjo mund të jetë edhe një zgjidhje e “thjeshtë” e tyre për të shmangur konkurrencën në ekipin kosovar.

Ai tha se nuk ka ndërhyrje tek trajneri Challandes për përzgjedhjen e lojtarëve dhe i vetmi shqetësim i Federatës është kualifikimi i kombëtares.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077090263366699
    array(1) { ["section"]=> string(88) "largimi-i-lojtareve-kosovare-drejt-kombetares-kuqezi-kreu-i-federates-eshte-faji-i-78065" }