INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
La Liga jep lajmin e mrekullueshëm, tani mund ti ndiqni ndeshjet edhe në…

La Liga jep lajmin e mrekullueshëm, tani mund ti ndiqni ndeshjet edhe në…

Publikuar më: 15:27 14-09-2018

La Liga ka konfirmuar se të gjitha ndeshjet e kampionatit në tre sezonet e ardhshme do të transmetohen drejtpërdrejtë nga Facebook në kombe si India dhe Pakistani. Të gjitha ndeshjet do të transmetohen drejtpërdrejtë nga rrjeti social më i përdorur në atë rajon të botës mes 2018 dhe 2021.

“Jemi të gjithë të gjithë të lumtur që do të japim këtë shërbim falas në një territor kaq të rëndësishëm si nën-kontinenti indian,” shprehet Alfredo Bermejo, drejtori i strategjisë dixhitale i La Ligas për Reuters.

“Një nga objektivat tonë në dy vitet e fundit ka qenë të zgjerojmë audiencën tonë, kështu që partneriteti me Facebook, që ka 270 milionë përdorues në Indi, është kyç për n”, shtoi ai .

Eleven Sports, që transmeton në Britani këtë sezon, do të shfaqë nga një ndeshje të La Liga-s dhe Serie A në javë nëpërmjet Facebook.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0092251300811768
    array(1) { ["section"]=> string(77) "la-liga-jep-lajmin-e-mrekullueshem-tani-mund-ti-ndiqni-ndeshjet-edhe-ne-71668" }