INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ky opsion i ri i INSTAGRAM me siguri do t’ju pëlqejë! E keni vënë re? [FOTO]

Ky opsion i ri i INSTAGRAM me siguri do t’ju pëlqejë! E keni vënë re? [FOTO]

Publikuar më: 22:15 12-06-2018

Instagram, një prej aplikacioneve më të përdorur online do të sjellë një risi për përdoruesit e tij. Kur dikush do t’ju bëjë tag në një Instastory dhe emri juaj do të jetë i klikueshëm në vend që fotoja të shkojë direkt në direct message, ju do të keni mundësi ta ripostoni në çast në profilin tuaj.

@Mention Sharing, quhet opsioni i ri i cili hapet me një popup i cili shkruan “Përdoruesi që keni përmendur mund ta ripostojë këtë story për 24 orë”.

Personi që keni përmendur do të ketë mundësi ta shtojë në profilin e tij me anë të këtij opsioni. Kur story të postohet, ndjekësit tuaj do të mund të shohin emrin e personit që ju ka bërë tag i pari.

Ky përditësim vlen vetëm për llogaritë publike dhe tani është në dispozicion si pjesë e Instagram version 48 për Android dhe iOS.

gra.png

Article Logic
Execution time: 0.00086808204650879
array(1) { ["section"]=> string(78) "ky-opsion-i-ri-i-instagram-me-siguri-do-t-ju-pelqeje-e-keni-vene-re-foto-61543" }