INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është filmi dhe regjisori shqiptar që do të kandidojnë për çmimin Oskar [FOTO]

Ky është filmi dhe regjisori shqiptar që do të kandidojnë për çmimin Oskar [FOTO]

Publikuar më: 11:18 06-10-2017

Një rekord prej 92 filmash kanë aplikuar për t’u konsideruar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj për edicionin e 90-të të çmimeve Oscar.
Mes tyre është edhe regjisori shqiptar Gentian Koçi i cili konkurron me filmin “Daybreak" që në shqip njihet si "Dita zë fill". Nominimet zyrtare të çmimeve Oscar shpallen zyrtarisht më datë 23 janar 2018.

sarajevo-daybreak.jpg

Academy Awards me edicionin e tij të 90-të do të mbahen më datë 4 mars 2018 në Dobly Theater në Hollywood. Shpresojmë që këtë herë Shqipëria të jetë fituese.

1478176881158_0570x0400_1478176895363.jpg

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00079703330993652
    array(1) { ["section"]=> string(85) "ky-eshte-filmi-dhe-regjisori-shqiptar-qe-do-te-kandidojne-per-cmimin-oskar-foto-38226" }