INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është faktori kryesor i lëkurës së thatë dhe çfarë duhet të beni

Ky është faktori kryesor i lëkurës së thatë dhe çfarë duhet të beni

Publikuar më: 12:14 25-09-2017

Lëkura e thatë është një nga problemet kryesore të stinëve të ftohta. Faktori kryesor që ndikon më shumë te kjo pjesë, sipas ekspertëve, nuk është as dieta as ushtrimet, por surprizë: gjumi i pakët. Pra mesa duket, gjumi është tepër i rëndësishëm për bukurinë tuaj.
Sipas dermatologes Marina Peredo, një lëkurë e thatë ju bën të dukeni më të moshuar. Kush e do këtë? Ja çfarë duhet të bëni para gjumit, për ta evituar këtë problem serioz.

Bëni një dush me ujë të nxehtë
Kjo nuk është asnjëherë e shëndetshme për lëkurën, pas I lë atë të thatë, por tepër e rëndësishme për një gjumë të qetë dhe të rehatshëm.

Përdorni një rregullues lagështire
Pajisja lageshton ajrin per te rregulluar nivelin e lageshtires gjatë natës. Niveli i duhur i lageshtires eshte 40-50%. Kjo do ndihmojë lëkurën tuaj të qëndrojë e hidratuar gjatë natës.

Provoni një eksfoliant për lëkurën
Produktet që e hidratojnë dhe e mbajnë lëkurën e freskët janë tepër të rëndësishëm. Nëse e përdorni atë para gjumit, gjatë natës do të mbajë lëkurën të butë duke I dhënë një efekt marramendës.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0030918121337891
    array(1) { ["section"]=> string(73) "ky-eshte-faktori-kryesor-i-lekures-se-thate-dhe-cfare-duhet-te-beni-37435" }