INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ky është emëruar filmi me i mirë Europian. Zbulojeni...

Ky është emëruar filmi me i mirë Europian. Zbulojeni...

Publikuar më: 17:02 11-12-2017

Pas suksesit në Kanë, “The Square” drama satirike e producentit suedez Rybwn Wstlund triumfon edhe në edicionin e 29 të Çmimeve Europiane të Filmit.

“The Square” mori 6 çmime të rëndësishme, ndër të cilat atë për aktorin kryesor më të mirë, për aktorin danez Kles Bang, por edhe për skenarin, regjinë, skenografinë dhe si komedia më e mirë.

Në qendër të filmit është kuratori i një muzeu të artit kontemporan, baba i dy fëmijëve por i divorcuar. Një njeri idealist, të cilit shpesh herë i vihen në provë parimet, i përfshirë në situata të vështira me njerëz që nuk mendojnë si ai.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0029070377349854
    array(1) { ["section"]=> string(57) "ky-eshte-emeruar-filmi-me-i-mire-europian-zbulojeni-44598" }