INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Ky aplikacion Android iu përgjigjet automatikisht mesazheve në WhatsApp kur jeni të zënë [FOTO]

Ky aplikacion Android iu përgjigjet automatikisht mesazheve në WhatsApp kur jeni të zënë [FOTO]

Publikuar më: 15:08 10-10-2017

Shumica e telefonave Android tani vijnë me një aplikacion të ri për t’u përgjigjur automatikisht nëpërmjet SMS-ve kur ju humbni një telefonatë.

Tani, mund ta bësh këtë me mesazhet WhatsApp, falë këtij  aplikacioni të ri të dobishëm që quhet "Nuk mund të flasësh".

Funksionon ashtu siç e prisnit: vendosni një mesazh të caktuar, zgjidhni aplikacionet me të cilat doni ta përdorni këtë, dhe aktivizoni përgjigjen automatike. Kur dikush ju ndjek  në aplikacionet tuaja të përzgjedhura, automatikisht do të dërgojë tekstin tuaj dhe do t'ju njoftojë se “detyra është marrë” me një njoftim të heshtur.

Ai madje punon edhe  me bisedat në grup , e cila është edhe një bekim dhe një mallkim njëkohësisht, pasi do të përgjigjet në emrin tuaj me një 'Më vjen keq që nuk mund të përgjigjem tani', të panevojshme.  Do t’ju vijë një njoftim i tillë nga miqtë tuaj të cilët po ashtu janë të kyçur në bisedë.

Por ju mund të ndryshoni intervalin kohor prej 15 minutash, kur t’iu shfaqet ky njoftim. Pra, zgjidhni që njoftimi të mos ju shfaqet në çdo mesazh.

Kjo është e dobishme për  ata që përdorin WhatsApp-in shpesh. Për ta patur një aplikacion të tillë, mund të bëni abonim 1 vjeçar, për 2.30 dollarë dhe aplikacioni ka nevojë për pak punë derisa të përsoset.

Cant-Talk-screenshot.png

Apple mund ta ketë lançuar Emojin e ri, por ajo që do të jetë e bezdisshme është se pothuajse askush nuk mund të shikojë ende atë të përditësuar.

Arsyeja që emoji i ri do të mbetet i padukshëm për shumicën e përdoruesve është se ikonat janë ende drejt rrugës së  tyre të versionit zyrtar të iOS dhe sistemeve të tjera operative .

Çështjet e pajtueshmërisë duhet të zgjidhen gjatë javëve të ardhshme, kur prodhuesit dhe krijuesit e softuerëve të përditësojnë pajisjet dhe platformat për Emoji 5.0.

Screen-Shot-2017-10-10-at-11.28.53-796x438.jpg

 

Article Logic
Execution time: 0.0012099742889404
array(1) { ["section"]=> string(99) "ky-aplikacion-android-iu-pergjigjet-automatikisht-mesazheve-ne-whatsapp-kur-jeni-te-zene-foto-38558" }