INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Kush janë 15 filmat që kanë sjellë më shumë fitime në histori?

Kush janë 15 filmat që kanë sjellë më shumë fitime në histori?

Publikuar më: 15:23 30-04-2018

Kinemaja është një pasion që gjithmonë do t’i mbijetojë kohës. Por përveçse pasion, është një biznes me goxha përfitime.


Vit mbas viti filma të rinj dalin, të cilët thyejnë rekorde dhe ndryshojnë klasifikimet. Sigurisht ka dhe nga ata filma të cilët i mbijetojnë kohës dhe vazhdojnë të qëndrojnë në listë. Në Top 15, një rast i tillë është Titanic, filmi i famshëm i 1997 nga James Cameron i cili listohet në vendin e dytë.


Vendi i parë, është gjithashtu një film i të njejtit regjizor, i cili mesa duket nuk është vetëm një artist shumë i talentuar por edhe një biznesmen shumë i suksesshëm.

Kjo është lista nga Box Office, ku dominojnë filmat e viteve të fundit të cilët kanë bërë shumë bujë e kanë shitur në sallat e kinemave në të gjithë botën.

 

filmat.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.003187894821167
    array(1) { ["section"]=> string(67) "kush-jane-15-filmat-qe-kane-sjelle-me-shume-fitime-ne-histori-56798" }