INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kush i merr mendjen Romana Vllahutin-it në takimin mes Lulzim Bashës dhe Mogherinit? [VIDEO]

Kush i merr mendjen Romana Vllahutin-it në takimin mes Lulzim Bashës dhe Mogherinit? [VIDEO]

Publikuar më: 13:17 18-04-2018

Federica Mogherini ka zhvilluar takime me krerët më të lartë të shtetit dhe politikës në Shqipëri, një ditë pasi Komisioni evropian rekomandoj hapjen e negociatave të vendit tonë me Bashkimin Europian. Lulzim Basha zgjodhi që planet e takimit me Federica Mogherinin ti bëjë publike live në facebook, planë të cilat sollën dhe disa detaje më shumë rreth këtij takimi. Federica Mogherini shoqërohej nga ambasadorja e BE Romana Vllahutin, e cila në fakt sapo është ulur në kolltuk ka zgjedhur të nxjerrë telefonin nga çanta dhe të komunikojë me dikë tjetër në anën tjetër të telefonit dhe jo të përqendrohet në bisedën mes liderit të opozitës dhe shefes së politikës së jashtëm Federica Mogherini. Mbase biseda nuk ka qenë aq interesantë në tryezë se sa biseda me dikë tjetër që Vllahutin komunikonte gjatë gjithë kohës në telefon.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026898384094238
    array(1) { ["section"]=> string(95) "kush-i-merr-mendjen-romana-vllahutin-it-ne-takimin-mes-lulzim-bashes-dhe-mogherinit-video-55627" }