INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kujdes kur pastroni memorien e Windows 10 tuaj

Kujdes kur pastroni memorien e Windows 10 tuaj

Publikuar më: 09:32 12-10-2018

Microsoft synon të vendosi në plan të dytë mjetin e pastrimit të diskut në Windows 10 dhe tashmë ka një alternativë. Në Windows 10 Update tetor 2018 ka një faqe të veçantë të quajtur Arkivim, ku gjejmë sensor i kujtesës, një pasqyrë të hapësirës në dispozicion në disqe të ndryshme, dhe hapësirën e lirë tani. Këto tre karakteristika do të na lejojnë të heqim qafe Disk Cleanup, por në momentin mbetet si mjet në Windows 10.

Instagram Banner

Ne besojmë se kjo është një praktikë më e përhapur dhe, sipas gHacks cili fillimisht raportoi lajmin, opsioni për të "pastruar" dosje Downloads tashmë është shtuar në mes tiparet e memories të Windows 10në fillim ndërton sensorin, megjithatë, mjet pastrimi disku nuk ishte zbatuar ende. Kjo deri në Përditësimin e Windows 10 Tetor 2018, ku në çdo rast mbetet e pakontrolluar derisa përdoruesi të ndërveprojë me të. Dosja e Shkarkimit është dosja e parazgjedhur ku skedarët e rinj shkarkohen dhe mund të përmbajnë përmbajtje prej disa GB.

Për këtë për të fshirë të gjitha dosjet e përmbajtura në të nuk mund të jetë e këndshme, kështu që me kujdes: të jemi të kujdesshëm kur përdorim një nga dy mjetet native të Windows 10. Kujtojnë gjithashtu se shpërndarja e update e fundit është duke e bllokuar për shkak të një problem me fshirjen e dosjes Dokumente gjatë instalimit. Versioni 17.763,17 përmban fix është lëshuar për ata që e kanë shkarkuar tashmë update, por për të gjithë të tjerët do të jetë në dispozicion së shpejti.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010054111480713
    array(1) { ["section"]=> string(52) "kujdes-kur-pastroni-memorien-e-windows-10-tuaj-74961" }