INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Krimbi në sy, dërgohet me urgjencë në spital

Krimbi në sy, dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar më: 18:28 11-10-2018

Për shumë persona, këto foto mund të jenë tepër të rënda. Një burrë 60-vjec ka shkuar me urgjencë në spital pasi një krimb kishte hyrë në syrin e tij. Për këtë rast u kujdesën mjekët në Indi. Ndonëse krimbi lëvizte, ata u treguan të kujdesshëm dhe e nxorrën nga syri pasi mund ti rrezikonte shikimin. Mjeku e ka hedhur krijesën në një kuti që të gjithë ta shohin. Besohet se krijesa është një lloj krimbi që kalon nga mushkonjat. Krimbi është një nga shkaqet më të zakonshme të elefantiasës, sëmundje e parazitëve që shkakton enjtje ekstreme në krahë dhe këmbë.Kjo sëmundje mund të trajtohet duke përdorur medikamente për të vrarë krimbat.

 

krimbi_ok_-_Copy.jpgsyri_2_-_Copy.jpgkrimbi_-_Copy.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0067331790924072
    array(1) { ["section"]=> string(49) "krimbi-ne-sy-dergohet-me-urgjence-ne-spital-74929" }