INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kosova sot në përballjen e rradhës me Maltën, për të mbrojtur kreun e klasifikimit

Kosova sot në përballjen e rradhës me Maltën, për të mbrojtur kreun e klasifikimit

Publikuar më: 13:15 11-10-2018

Sot, në orën 20:45, në stadiumin “Fadil Vokrri” luhet ndeshja e radhës midis kombëtares së Kosovës dhe Maltës. Kjo ndeshje është sfida e tretë e grupit D për Ligën e Kombeve.

Në dy takimet e para, Kosova ka barazuar 0-0 në transfertë me Azerbaxhajnin dhe ka fituar 0-2 me Ishujt Faraoe. Këtë rradhë përballë është një përfaqësuese e vogël europiane, Malta, por që nuk dueht nënvlerësuar.

Stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë i mbushur me kapacitet të plotë, madje ky impiant konsiderohet i vogël krahasuar me kërkesat e tifozëve për bileta.

kosova.JPG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077738761901855
    array(1) { ["section"]=> string(87) "kosova-sot-ne-perballjen-e-rradhes-me-malten-per-te-mbrojtur-kreun-e-klasifikimit-74856" }