INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kolumbia shkatërron urën vdekjeprurëse [VIDEO]

Kolumbia shkatërron urën vdekjeprurëse [VIDEO]

Publikuar më: 08:37 12-07-2018
Kolumbia shkatërroi të mërkurën mbetjet e një ure që u rrëzua pjesërisht më parë këtë vit. Ura ‘Chirajara’ ndodhet në rrugën që lidh Bogotën me qytetin e Villavicencio.
Rreth 200 kg eksplozivë, 30 lëndë plasëse dhe 3.000 metra kordon detonues janë përdorur gjatë shpërthimit. Shpërthimi nuk pati problem, sipas njërit prej ekspertëve në vendngjarje, Willian Valencias. Ura 'Chirajara', e cila ishte në ndërtim e sipër, u rrëzua më 15 janar duke vrarë nëntë punëtorë. Pas hetimeve u arrit në përfundimin se dizajni i saj shkaktoi tragjedinë. 
 
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.008418083190918
    array(1) { ["section"]=> string(48) "kolumbia-shkaterron-uren-vdekjeprurese-vid-64741" }