INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
KKT, miraton ndërtimin e kullave dhe hidrocentralëve të rinj

KKT, miraton ndërtimin e kullave dhe hidrocentralëve të rinj

Publikuar më: 13:48 14-11-2017

Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar vendime të reja. Ku janë parashikuar të ndërtohen kulla, por dhe hidrocentrale. Dy godina polifunksionale do të ndërtohen në Tiranën, një tek rruga e Kavajës, një në zonën e ish Bllokut e tjetra në rrugën Ibrahim Rugova. Po kështu janë miratuar dhe lejet e ndërtimit për 4 hidrocentrale, një në Elbasan e në Korçë dhe të tjerët në Dibër dhe Kukës.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0043900012969971
    array(1) { ["section"]=> string(65) "kkt-miraton-ndertimin-e-kullave-dhe-hidrocentraleve-te-rinj-41902" }