INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo kompani godet sërish por kësaj rradhe me diçka që nuk e prisnim

Kjo kompani godet sërish por kësaj rradhe me diçka që nuk e prisnim

Publikuar më: 18:53 06-01-2019

Nëse je një tifoz i madh i lojërave me  armë, Audeze ka diçka të re për t'ju thënë. Kufjet e saj Mobius, të lançuara vitin e kaluar me sensorin e saktë të kokës, tani mund të pranojnë komanda nga lëvizja e kokës , që do të thotë që do të jeni në gjendje të bëni ekuivalentin e shtypjes së një butoni në tastierë me lëvizjen e kokës suaj.
Një nga gjërat më unike dhe intriguese të 2018-ës, Mobius përdor teknologjinë Waves Nx head-tracking për të krijuar një hapësirë ​​audio 3D që duket e fiksuar në vend se sa të lëvizë me hapat e përdoruesit. Në një film apo me muzikë, kjo do të thotë që zëri do të vijnë nga drejtimi që vendosni dhe kur ktheheni në cilindo drejtim, qendra e asaj skene do të mbetet e fiksuar në hapësirë. Kjo do të thotë se nëse kthehesh drejt, do të dëgjosh më shumë në kufjet e majtë sesa të drejtën. Kjo ndjekje e kokës është një ndihmë e lojrave, por aftësitë e sakta pozitive të këtyre kufjeve ndihmojnë në përcaktimin e burimit të zhurmave si zjarri ose një gjurmë të vrasësit.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0071649551391602
    array(1) { ["section"]=> string(73) "kjo-kompani-godet-serish-por-kesaj-rradhe-me-dicka-qe-nuk-e-prisnim-83608" }