INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo është loja më e luajtur e të gjitha kohërave.

Kjo është loja më e luajtur e të gjitha kohërave.

Publikuar më: 15:01 11-09-2018

Mbi 170,000,000 shitje në të gjithë botën e lojrave rënditet Tetris.Po aq e cuditshme sa tingëllon kjo lojë kaq e thjeshtë ka thyer cdo rekord të mundshëm.Loja Tetris u krijua më 6 Qershor të 1984 nga kompania Spectrum HoloByte ndërsa krijuesit e kësaj loje janë nga Rusia.

Instagram Banner


Që në momentin e parë loja u bë sensacion dhe kështu vazhdoi për vite me rradhë edhe pse tani ndoshta nuk është aq e luajtur.Në vendin e dytë listohet loja Minecraft me 144,000,000 shitje ndërsa në vendin e tretë Grand Theft Auto V me 95,000,000 shitje.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0096218585968018
    array(1) { ["section"]=> string(54) "kjo-eshte-loja-me-e-luajtur-e-te-gjitha-koherave-71298" }