INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo është lista e plotë e nominimeve për çmimet “Oscar 2018”, kush do të triumfojë?

Kjo është lista e plotë e nominimeve për çmimet “Oscar 2018”, kush do të triumfojë?

Publikuar më: 18:23 23-01-2018

Edhe pak ditë na ndajnë nga ceremonia madhështore e ndarjes së çmimeve “Oscar” dhe se kush aktorë apo film do të triumfojë do ta marrim vesh vetëm në datën 4 mars. “The Academy of Motion Picture Arts and Sciences” ka publikuar listën e plotë të nominimeve për secilën nga kategoritë.

Filmi më i mirë
“Call Me bye Your Name”
“Darkest Hour”
“Dunkirk”
“Get Out”
“Lady Bird”
“Phantom Thread”
“The Post”
The Shape of Water”
Three Billboards Outsid Edding Missouri”

Aktori më i mirë
Daniel Day-Lewis
Daniel Kaluuya
Gary Oldman
Denzel Washington

Aktorja më e mirë
Frances McDormand
Margot Robbie
Saoirse Ronan
Meryl Streep

Filmi i animuar
“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
“Coco”
“Ferdinand”
“Loving Vincent”

Film i huaj
“A Fantastic Women”
“The Insult”
“Loveless”
“Of Body and Soul”
“The Square”

Dokumentar
“Abacus”
“Faces Places”
“Icarus”
“Last Men in Aleppo”
Strong Island

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026669502258301
    array(1) { ["section"]=> string(85) "kjo-eshte-lista-e-plote-e-nominimeve-per-cmimet-oscar-2018-kush-do-te-triumfoje-48342" }