INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kini kujdes në WhatsApp. Mos pranoni këtë video call

Kini kujdes në WhatsApp. Mos pranoni këtë video call

Publikuar më: 09:48 11-10-2018

Të martën, një studiues i ekipit të sigurisë për projektin Google Zero publikoi një raport që zbulonte se si përdoruesit e WhatsApp mund të humbnin kontrollin e llogarisë së tyre vetëm duke iu përgjigjur një video call nga një hacker.

Ne kete mënyrë po angazhohen me te gjithe specialistet e sigurisë nga e gjithë bota për të siguruar WhatsApp , qe te mbetet i besueshem dhe te ruaj te dhenat e perdoruesve.Menjëherë ata nxorën një update për versionin më të fundit të WhatsApp për të zgjidhur këtë çështje.
CEO shpjegoi se ky hackim funksiononte duke shkaktuar një gabim ne app dhe teknika nepermjet një video call për një përdorues te caltuar me shpresën se ata përgjigjen do te mundesonte hackimin e asaj llogarie.

Instagram Banner

Me 1.2 miliard përdorues, WhatsApp paraqet një target joshes sulmesh.

Më shumë në këtë kategori: « Ky update na duhej nga Snapchat
»

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0031120777130127
    array(1) { ["section"]=> string(57) "kini-kujdes-ne-whatsapp-mos-pranoni-kete-video-call-74817" }